לפגישת ייעוץ
+
תפריט
לסרטון הסבר אודות הכניסה לאזור האישי
אייקון עניבה

דירקטוריון החברה נבחר לאחרונה על ידי עמיתי החברה ביולי 2020 ונכנס לתפקידו באוגוסט 2020.
לפרטים נוספים לחץ כאן.

לדירקטוריון נבחרו חברים בעלי רקע ונסיון בתפקידים בכירים במגוון תחומי ניהול השקעות, משאבי אנוש, מחשוב, רגולציה ועוד. הרכב הדירקטוריון נותן גם ביטוי נאות להרכב עמיתי החברה– עובדים וגימלאים, אקדמים ומינהליים – ומדגיש כי החברה מנוהלת בידי העמיתים ועבורם בלבד וכספיה מופקדים בידיים אמינות, מקצועיות ואחראיות.

יו"ר דירקטרויון - מר חיים בסן

מר חיים בסן, יו"ר הדירקטוריון

בעל תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים (בהצטיינות) מהאוניברסיטה העברית בירושלים עם התמחות בשוק במימון ותזה על שוק המניות הישראלי. שירת בעבר ובהווה במשך עשרות שנים בדירקטוריון ובוועדותיו השונות של חברת הגמל. עבר בהצלחה את מבחני הרשות לני"ע לצורך קבלת רישיון יועץ השקעות ומנהל תיקים. פרש מהאוניברסיטה העברית לאחר 44 שנות שירות. שימש בעבר כיועץ נשיא האוניברסיטה העברית לתכנון אסטרטגי ובתפקיד קודם כסמנכ"ל כספים. היה פעיל במספר רב של וועדי מנהל בחברות ועמותות של האוניברסיטה העברית וגופים חיצוניים. פעיל בשוק ההשקעות הישראלי ומשמש היום כיועץ כלכלי ופיננסי של מספר גופים.

פרופ' אייל וינטר

פרופ’ אייל וינטר הינו פרופ’ מן המניין במחלקה לכלכלה והמרכז לחקר הרציונליות באוניברסיטה העברית, ועומד בראש הקתדרה ע”ש סילברצווייג. היה מנהלו של המרכז לחקר הרציונליות, וראש המחלקה לכלכלה באוניברסיטה העברית. הוא משמש גם כראש הקטדרה על שם ברונר באוניברסיטת לנקסטר. שימש כפרופ’ מן המניין גם באוניברסיטת וושינגטון, אוניברסיטת מנצ’סטר והאוניברסיטה האירופאית בפירנצה. חתן פרס הומבולדט של ממשלת גרמניה למצויינות מחקרית. עבודותיו הופיעו בכתבי עת מובילים בכלכלה פסיכולוגיה ומנהל עסקים ומדע המדינה ובהם AER, Econometrica, ReStud, APSR, Management Science, Psychological Science ועוד. סיפרו “Feeling Smart” יצא בשמונה שפות ברחבי העולם, והומלץ ע”י שבעה חתני פרס נובל. חבר נבחר של מועצת האגודה הבינלאומית לתורת המשחקים. עמית נבחר של האגודה העולמית לתיאוריה כלכלית, הוזמן להציג את עבודותיו בלמעלה מ- 160 אוניברסיטאות ב-26 מדינות ברחבי העולם ובהם ברקלי, הרוארד, סטאנפורד, אוקספורד, פרינסטון וקיימברידג’. הוא יעץ למשרד האוצר, למשרד ראש הממשלה, למשרד התקשורת ומשרד השיכון, לצה”ל, ולחברות רבות בארץ ובעולם. כמו כן שימש וינטר חבר בפורום היועצים לשר האוצר שטייניץ. אייל וינטר שימש כחבר בוועדת ההשקעות בקרן והוא מכיר אותה היטב. כמו כן הוא הרצה בסדנאות רבות למשקיעים ולמנהלי תיקים בארץ ובחול וייעץ לחברות FinTech

פרופ’ וינטר פרסם מאמרים רבים בעיתונים בארץ ובעולם ובהם וושינגטון פוסט, מגזין טיים, פורבס, לוס אנג’לס טיימס, הגארדיין, האינדפנדנט, הסאן, ,The Conversation ה-i, הארץ, ידיעות אחרונות, כלכליסט, דה-מרקר, גלובס ועוד.

דודו זקן

מר דודו זקן - דח"צ

מילא שורת תפקידים שונים בפיקוח על הבנקים בבנק ישראל, ובשנים 2011-2015 כיהן כמפקח על הבנקים וכחבר הנהלת הבנק. כיום מכהן כחבר ועדת השקעות בקרנות הפנסיה הותיקות שבהסדר – עמיתים ומרצה בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית.

מר שלומי זקן

שלום לכולם,

שמי שלומי זקן בעל תואר בוגר בחשבונאות וכלכלה ותואר שני במנהל עסקים מן האוניברסיטה העברית,

זה כחמש שנים אני מעורב באופן אקטיבי בתהליכי האסטרטגיה של האוניברסיטה העברית ובפרט בתוכנית ההבראה, ובבניית אסטרטגית הצמיחה של האוניברסיטה לשנים הבאות.

אני מעוניין לתרום מניסיוני בתחום התכנון האסטרטגי, שיפור תהליכים פנימיים וניהול הכספים להצלחת קופת הגמל. אני מאמין שהרקע הכלכלי העשיר שלי וכן היכרותי עם המערכת האוניברסיטאית והמעורבות שלי בתחום התכנון ארוך הטווח יוכלו להועיל ולקדם את מטרות הקופה ולתרום להצלחתה העתידית.

אשמח לשוחח עם כל עובד/ת אוניברסיטה ולדון בדברים לעומקם.

שלומי

גב' עירית חרט

בוגרת האוניברסיטה העברית בכלכלה ומחזיקה בתעודה במנהל עסקים לאקדמאים, בוגרת תכנית הכשרת דירקטורים מטעם האוניברסיטה העברית. מכהנת כיום כדיקן משנה בדיקנט הסטודנטים לאחר קדנציה כעוזרת בכירה למנכ"ל.

במהלך 25 השנים בהן עובדת באוניברסיטה מילאה מגוון תפקידים ביחידות מטה ויחידות שטח תוך התמחות וטיפול בתקציבים ונושאים פיננסים שונים. חברה פעילה במספר דירקטוריונים של חברות בנות באוניברסיטה כמו גם בועדות מרכזיות של הנהלת המוסד.

בנימה אישית אני פונה אליכם העמיתים בבקשה לבחור בי לקדנציה נוספת כדי שאוכל להמשיך לקדם את השינויים והשיפורים במדיניות הקופה.

בחירתי תמשיך לאזן את הרכב נציגי הסגל המנהלי הן בייצוג הולם של המגדר הנשי והן בייצוג העובדים הפעילים.

אני מאמינה כי בחירתי תוכל להפיח רוח רעננה בהרכב הדירקטוריון תוך ייצוג הוגן של האינטרסים של העובדות והעובדים לצד גימלאי המוסד.

פרופ' לב מוצ'ניק

פרופ' לב מוצ'ניק משמש כראש מחלקת מדעי המידע בבית הספר למנהל עסקים של האוניברסיטה העברית. הוא חוקר התפשטות של שינוי התנהגויות, הרגלי צריכה ודעות בחברה ובמיוחד כיצד תבניות ההתפשטות תלויות במערכות מידע, מדיה חברתית ופלטפורמות צרכנות. חלק ניכר ממחקרו  מוקדש לניתוח של נתוני עתק על התנהגות של אנשים ופיתוח שיטות להפקת תובנות מתוך נתונים אלה

פרופ' יעקב מצר

אני, פרופ' יעקב (קובי) מצר, מתכבד להציג את מועמדותי לכהונת דירקטור בחברת הגמל לעובדי האוניברסיטה העברית בע"מ. אני משוכנע שכישוריי האקדמיים כפרופסור אמריטוס לכלכלה באוניברסיטה העברית וניסיוני רב השנים בתפקידי הנהגה וניהול מערכות אקדמיות גדולות יאפשרו לי, אם אבחר לדירקטוריון, לתרום תרומה של ממש לחברת הגמל ובראש וראשונה לעמיתיה שעימם אני נמנה (בגלגוליה השונים של החברה) מאז שהתחלתי את שירותי באוניברסיטה העברית בשנת 1972.

התפקידים שמילאתי במשך השנים, אשר ודאי יסייעו לי כדירקטור, כוללים בין השאר את ראשות המחלקה לכלכלה ואת היותי דיקן הפקולטה למדעי החברה ויו"ר מייסד של רשות הספריות, כל אלה באוניברסיטה העברית; וכן את כהונתי כנשיא האוניברסיטה הפתוחה שאותה סיימתי לפני כשנתיים.

דירקטור חיצוני - מר דן מרידור

מר דן מרידור- דח"צ

כיהן כשר האוצר בממשלת ישראל בשנים 1996-1997 ובנוסף כיהן בשורה ארוכה של תפקידים ציבוריים בממשלה ובכנסת בתחומי הכלכלה, משפטים ובטחון לאומי. כיום מכהן כיו"ר הועד המנהל בבצלאל, האקדמיה לאמנות ולעיצוב בירושלים

ד"ר רננה פרס

ד"ר רננה פרס היא חברת סגל בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטה העברית.

מתמחה בפיתוח מודלים מתמטיים לתיאור תהליכי שיווק וזרימת אינפורמציה ברשתות חברתיות.

המחקרים עוסקים בניסיונות לחזות ולבין כיצד פועלים תהליכי קבלת החלטות של לקוחות ומשקיעים, כיצד ניתן לחזות הצלחה של מיזמים, וכיצד ניתן להשתמש בניתוח של נתוני עתק ובשיטות של בינה מלאכותית ולמידת מכונה כדי לתאר דפוסים, לחזות התנהגויות, ולאתר הזדמנויות בשוק דינמי ומשתנה.

ד"ר פרס היא בעלת ניסיון ניהולי בחברות היי-טק בישראל, המייסדת והמנכ"לית הראשונה של חברת Persay מקבוצת Comverse Technology.

בשלוש השנים האחרונות אני משמשת  כחברת דירקטוריון בקופת הגמל, ומשמשת ראש ועדת השיווק של הקופה. בתקופה זו הרחבנו את פעילות הקופה, ייעלנו ושיפרנו תהליכי עבודה, גייסנו עמיתים ועמיתות חדשים, ופתחנו תחומי השקעה מגוונים. בזכות מדיניות השקעות יצירתית ושיטתית, הצלחנו להשיג עבורכם תשואות נאות. הניהול המדוקדק גרם לכך שגם בתקופת משבר הקורונה, הפגיעה בעמיתים הייתה מינימלית.  אשמח לקבל את תמיכתכם כדי להמשיך ולפעול  למען שגשוגה של הקופה.

האתר האישי:

http://bschool.huji.ac.il/en/Faculty_%26amp%3B_Research/Renana_Peres

עמוד הויקיפדיה:

http://en.wikipedia.org/wiki/Renana_Peres

 

דירקטור - מר שמואל צירונבלט

מר שמואל ציטרונבלט

בוגר האוניברסיטה העברית בכלכלה ומדע המדינה. כיהן בתפקידי ניהול בכירים באוניברסיטה העברית בירושלים ביניהם: סגן ראש מינהל הכספים, דיקן משנה מדעי הטבע והאחרון שבהם ראש אגף כוח אדם. יו"ר דירקטוריון חברת הגמל בין השנים 2011-2017. היה ממקימי היחידה לקשרי האוניברסיטה-קהילה, מרכז מעבדות הנוער ע"ש בלמונטה ומוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים. כיהן מטעם האוניברסיטה העברית במועצות המנהלים של אקדמון, הוצאת הספרים ע"ש מגנס ומוזיאון המדע. כיום ממשיך בפעילות במכון הגיאולוגי הממשלתי, מרכז טיפוח יזמות (מט"י) ובית הנוער העברי בירושלים. כמו כן, מכהן כיו"ר עמותת ידידי הגן הבוטני.

טל ורדי

מר טל ורדי - נציג חיצוני, יו"ר ועדת השקעות

בעל תואר ראשון (בהצטיינות) בכלכלה ומנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית. בעל 30 שנות ניסיון בתחום ההשקעות. בין שאר התפקידים אותם ניהל, TREASURER של סיטיבנק ישראל ומנכ"ל פסגות תעודות סל. כיום משמש כיועץ לפיתוח עיסקי וגידור סיכונים, דירקטור במספר גופים.

אבי אקשטיין

מר אבי אקשטיין - נציג חיצוני, חבר ועדת השקעות

בעל תואר ראשון בכלכלה (בהצטיינות) ותואר שני במנהל עסקים ( התמחות בבנקאות ומימון) מהאוניברסיטה העברית בירושלים. החל משנת 1993 כיהן בתפקידים שונים בבנק ישראל. בתפקידו האחרון עד סוף שנת 2007 שימש כסגן המפקח על הבנקים והממונה על הערכה המוסדית והרישוי. בשנים האחרונות שימש כדירקטור במספר גופים מוסדיים וביניהם בנק מרכנתיל דיסקונט בע"מ. כיום עוסק ביעוץ כלכלי פיננסי לגופים שונים.

מר עוזי יצחק

מר עוזי יצחק - נציג חיצוני, חבר ועדת השקעות

בעל תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת תל אביב, תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת ברקלי ומחזיק בתעודת CFA . בעל ניסיון של מעל 20 שנה באנליזה וניהול השקעות בשווקים גלובליים תוך דגש על השקעות אלטרנטיביות, הקצאת נכסים, מניות וחוב. כיום משמש כמנהל הפעילות בישראל של חברת ההשקעות הגלובלית פרנקלין טמפלטון.

רמי ברנט

מר רמי ברנט - חבר ועדת השקעות שאינו דירקטור

בעל תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במינהל עסקים מהאוניברסיטה העברית. בעל תואר ראשון במשפטים וחבר פעיל בלשכת עורכי הדין. מילא שורה של תפקידים באוניברסיטה העברית ביניהם: מנהל מחלקת תקציבים וכלכלה ודיקן משנה של הפקולטה לרפואת שיניים. כיהן כדירקטור במספר חברות והיה מרצה לכלכלה במכללת האקדמית הדסה ירושלים

דוד לבהרי

פרופ' דוד לבהרי - חבר ועדת השקעות שאינו דירקטור

בעל תואר דוקטור לכלכלה מ- M.I.T. פרופסור לכלכלה באוניברסיטה העברית המתמחה בתחום צמיחה כלכלית, ארגון תעשייתי וכלכלת אי ודאות. לשעבר יו"ר דירקטוריון חברת הגמל לעובדי האוניברסיטה העברית, חבר ועדת השקעות 'פיא השקעות' וכעשור חבר דירקטוריון במספר חברות בהן תעשיות ים המלח, גן שמואל מזון בע"מ ומעברות תעשיה.

דילוג לתוכן